Partner 3Strona została zrealizowana w ramach  projektu „SCENA GALICYJSKA – NASZA WSPÓLNA HISTORIA – Promocja kultury ukraińskiej i kultury polskiej w ramach współpracy Ośrodka Promocji Kultury Polskiej we Lwowie oraz Domu Ukraińskiego w Przemyślu” (nr umowy grantowej PLBU.01.01.00-18-0499/17-01 z dnia 15-04-2022 r.), który jest realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Strona została stworzona przy pomocy finansowej Unii Europejskiej. Odpowiedzialność za jej treść  leży wyłącznie po stronie i nie może być w żadnym przypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.

folkowe brzmienia

powrót do listy
21Września2023
folkowe brzmienia

Zapraszamy 28.09.2023 o godz. 18:00 na wyjątkowy jesienny wieczór przy gorących folkowych brzmieniach w Domu Ukraińskim w Przemyślu!

W programie: koncert Anastasii Voytiuk, w którym usłyszycie nietypową współczesną bandurę oraz ukraińskie pieśni ludowe w nowych interpretacjach. Jeśli od dawna pragniecie odpocząć i jednocześnie odczuć inspirację - to wydarzenie jest dla Was! Na koncercie, oprócz tradycyjnego programu utworów z repertuaru zespołu „Troye Zillia”, Anastazja zaśpiewa także nowe utwory, nad którymi pracowała podczas rezydencji w Przemyślu.

Po koncercie o godz. 19:30 zapraszamy na wieczór z tańcami ludowymi, który poprowadzą zespoły HreyBery i Kapela Serhija Okhrimchuka.

Wstęp wolny

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z PAH i CARE

O wykonawcach:

Anastasia to nowoczesna bandurzystka, piosenkarka, twórcza performerka, liderka etno-fusionowego zespołu „Troye Zillia”, który wydał już cztery studyjne albumy z muzyką ukraińską w stylu folk fusion, założycielka pierwszego na Ukrainie festiwalu nowoczesnej bandury we Lwowie Bandur Fest, współzałożycielka aplikacji mobilnej Bandura, w której można grać na 6 różnych instrumentach. Tego lata Anastasia była pierwszą bandurzystką na kursie World Music w Konserwatorium New England w Bostonie. Dowiedz się więcej o Anastasii w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/BanduraGirl https://www.instagram.com/banduragirl/

Zespół HrayBery i Kapela Serhija Okhrimczuka: muzyka instrumentalna pogranicza ukraińsko-polskiego. W skład zespołu wchodzą: Serhiy Postolnikov (Hulajhorod, US Orchestra), Maksym Nakonieczny (Krajka, Kapela Serhija Ochrimczuka), Marta Bodnar (D'hori – tegoroczny zwycięzca Starej Tradycji), Severyn Danileyko (Hulajhorod, Krajka, Choreja Kozacka) , Agata Weber (fanka bębna). Repertuar zespołu stanowią głównie tańce takie jak kozaczki, kołomyjki, mazurki, polki i walce, odtworzone na podstawie różnych nagrań archiwalnych. Brzmienie zespołu pozwala słuchaczowi odnaleźć się w świecie wielokulturowej muzyki regionów zamieszkałych przez Polaków, Ukraińców i Żydów. Członkowie zespołu grają na tradycyjnych instrumentach: skrzypcach, cymbałach i bębnie, czasem także na basie. W XIX wieku kapele w tym składzie cieszyły się popularnością zarówno w miastach, jak i na wsiach, o czym świadczą zachowane materiały.

Strona została zrealizowana w ramach  projektu „SCENA GALICYJSKA – NASZA WSPÓLNA HISTORIA – Promocja kultury ukraińskiej i kultury polskiej w ramach współpracy Ośrodka Promocji Kultury Polskiej we Lwowie oraz Domu Ukraińskiego w Przemyślu” (nr umowy grantowej PLBU.01.01.00-18-0499/17-01 z dnia 15-04-2022 r.), który jest realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Strona została stworzona przy pomocy finansowej Unii Europejskiej. Odpowiedzialność za jej treść  leży wyłącznie po stronie i nie może być w żadnym przypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.